20160925_16254618 października 2016

Witaj miły Gościu!

O tornjaku niewiele można znaleźć w Internecie (chyba że zna się język chorwacki lub bośniacki), dlatego chcę tutaj dzielić się moimi obserwacjami, informacjami znalezionymi na stronach anglo- czy niemieckojęzycznych, notować spostrzeżenia, a może nawet wymieniać się doświadczeniami z innymi posiadaczami tornjaków w Polsce.

Raptem od kilku tygodni jesteśmy szczęśliwymi właścicielami tornjaka, a już tak wiele widzimy jego ciekawych zachowań, nam dotąd zupełnie nieznanych, a przecież dla tornjaka typowych. Przez ostatnich dwanaście lat mieszkała z nami wspaniała suka owczarka niemieckiego, tym bardziej ciekawi jesteśmy, jak wkomponuje się w naszą codzienność bośniacko-chorwacki pies pasterski – tornjak.

Drogi Gościu, poznaj Joszka i zostaw proszę po sobie ślad. A po tym śladzie wróć jeszcze kiedyś… Miłej lektury!

Joanna

Aneks

8 czerwca 2017

Założyła bloga. Zaczęła pisać, kazała pisać także mnie, sama przestała. Kazała, to piszę. I choć forma niepoważna, to treść całkiem na serio. Wiem jednak, że brakuje tu jej wpisów zawierających konkretne treści. Wiedzę, a nie domniemania. Suszę jej o to głowę od dawna, ale miga się. Możecie zacząć suszyć i Wy. Jak jej się zrobi od tego suszenia siano na głowie, to przerazi się i wróci do pisania. Bo włosy są ważne, prawie tak ważne, jak sierść.

Augustyn